טיפול רשלני באלרגיה למזון: ייתכן שתוכלו לממש את זכותכם לפיצוי

טיפול רשלני באלרגיה למזון: ייתכן שתוכלו לממש את זכותכם לפיצוי

טיפול רשלני מצד הצוות הרפואי אשר התרחש על רקע של חשיפה לאלרגיה במסעדה מוביל לא פעם לאשפוז ממושך ונזקים חמורים. כיצד תוכלו לממש את זכותכם לקבלת פיצוי? על כך – בסקירה הבאה.

טיפול רשלני באלרגיה למזון: מסכן חיים

בשנה האחרונה אנו עדים למספר מקרים שבהם סועדים המאובחנים עם אלרגיה נחשפו בטעות למזון אלרגני, ובהתאם לכך נדרשו לקבל טיפול רפואי מציל חיים. לצערנו, בחלק מהמקרים התגלה כי הצוות הרפואי התרשל בתפקודו ובהתאם לכך נגרם נזק משמעותי שהשפיע על היכולת לחזור לעבוד כמו גם לקיים שגרת חיים רגילה. מבוגרים כמו גם ילדים שסובלים מאלרגיה חשופים לבעיות רפואיות משמעותיות במידה והם אינם מקבלים את הטיפול הראוי, ועל כן חשוב לדעת כי אם נכחתם במסעדה ופיתחתם תגובה אלרגית, הצוות הרפואי המטפל בכם עוד במסעדה או בבית החולים אמון על שלומכם ובריאותכם. כאשר הוא מתנהל בצורה רשלנית, ההשלכות עצומות ועל כן מימוש זכויות הינו חלק בלתי נפרד מהתמודדות עם הנזקים הבריאותיים כמו גם על שגרת החיים. על כן, טיפול שהתנהל באופן לקוי מהווה עילה לתביעת רשלנות רפואית. כיצד מגישים את התביעה ומה חשוב לדעת? להלן הפרטים.

טיפול רשלני באלרגיה למזון: ייתכן שתוכלו לממש את זכותכם לפיצוי

מימוש זכויות בהליך של רשלנות רפואית

במידה ונגרם לכם נזק לאחר טיפול רפואי אותו קיבלתם בעקבות חשיפה למזון אליו אתם אלרגיים, חשוב להקדים ולהגיש את התביעה בהקדם האפשרי. איך מגישים? ובכן, השלב הראשון הוא לפנות למשרד עורכי דין המתמחים בתחום וזאת מתוך מטרה לבחון האם ישנה עילה לתביעה. מאחר ובכל הליך רפואי כרוך בסיכון ובפרט כאשר מדובר בטיפול באלרגיות, נדרש להוכיח בפני בית המשפט כי הנזק שנגרם הוא כתוצאה מהתנהלות לא תקינה של הצוות הרפואי, וכי קיים קשר סיבתי בין ההתרשלות לבין הנזק. בהתאם לחומרת הנזק נקבע גובה הפיצוי, כאשר גובה הפיצוי יכול להגיע גם למיליונים. עם זאת, ניהול של תביעת רשלנות רפואית עשוי לא פעם להיות מורכב בשל חובת ההוכחה, ועל כן דרך משרד עורכי דין תוכלו לקדם את התיק שלכם כמו גם לבנות כתב תביעה המבוסס על הסיפור האישי שלכם לצד יצירת קשר עם רופא מומחה אשר יצרף את חוות דעתו לתביעה, מתוך מטרה להוכיח בפני בית המשפט כי ההרגשה הפנימית שלכם כי הטיפול אותו קיבלתם בעקבות חשיפה למזון גרם לנזקים. על כן, חשוב מאוד להקשיב לעצמכם ולתחושה שלכם ובמידה ואתם חשים כי אכן הצוות הרפואי התרשל, הגשת תביעה המתבצעת באמצעות ייצוג מצד משרד עורכי דין מהווה את הדרך הטובה והבטוחה ביותר לקבלת פיצוי המגיע לכם כחוק.

כיצד נקבע סכום התביעה לקבלת פיצוי?

סכום התביעה נקבע בהתאם לחומרת הנזק אותו קובע רופא מומחה הבוחן את פרטי המקרה, מתוך מטרה לבחון את ראשי הנזק. ראשי הנזק מורכבים הן מכאב וסבל שנגרם לכם בעקבות המקרה והן מנזקים משניים כמו אובדן כושר עבודה בעקבות הטיפול הרשלני, ועל כן משרד עורכי דין המתמחה בתחום ואשר ייצג בעבר תיקים דומים יעריך את סכום הפיצוי בהתאם לראשי נזק, כאשר שיקול הדעת לגבי גובה הפיצוי הסופי שמור לשיקול דעתו של בית המשפט שנוטים לאחרונה לפסוק לטובת ציבור המטופלים, באם אכן הוכח כי קיים קשר סיבתי. נוסף לכך, חשוב לדעת כי ניהול תביעה בתחום של רשלנות רפואית וטיפול רשלני באלרגיה למזון בפרט עשוי לקחת זמן רב, בשל העומס המוטל על בתי המשפט. לכן, צריך לסגל סבלנות כמו גם להבין כי במבחן התוצאה – הוכחת הרשלנות ובהתאם לכך קבלת הפיצוי, בין אם דרך בית המשפט או דרך הליך פשרה.

המאמרים שלנו