מדריך מיוחד: איך לבחור סירים ומחבתות?

מדריך מיוחד: איך לבחור סירים ומחבתות?

המאמר הזה יעסוק בבחירה נכונה של סירים ומחבתות. הוא כתוב כך שכל אחד ואחת יוכלו להפיק ממנו ערך רב. בין את אתם בשלנים חובבים או סתם מנהלים משק בית רגיל, יש כמה דברים שחשוב להכיר בנוגע לחפצים שכולנו משתמשים בהם על בסיס יומי. רוב האנשים בכלל לא עוצרים לחשוב ממה הסירים והמחבתות להם עשויים, כיצד נכון להשתמש בהם וכיצד יש לנקות ולתחזק אותם. המשיכו לקרוא, כי המידע כאן ישרת אתכם למשך שנים ארוכות קדימה.

עקרונות בסיסיים בבחירת סירים ומחבתות

יש כמה תכונות שאנחנו מסתכלים עליהן כאשר אנחנו בוחנים את הכלים בהם אנחנו מטגנים או מבשלים. ראשית, אנחנו מדברים על פיזור נכון של החום בכלי הבישול. סירים ומחבתות זולים או דקים, יעבירו את החום מהכיריים אל החלק הפנימי באופן נקודתי, כך שחלק מהמחבת למשל מאד חמה וחלק קר יחסית. זה כמובן לא טוב מכיוון שאנחנו שואפים תמיד לחום אחיד או לפחות צפוי. אחת הדרכים לפזר חום ביעילות רבה בסירים ומחבתות היא להשתמש בתחתית עבה. זוהי הדרך להגיע לחום שווה יחסית המגיע מהחלק התחתון ועולה למעלה בכל הסיר כולו. תכונה נוספת שאנחנו מחפשים בסיר או מחבת טובים היא שמירת חום. סיר אשר יש לו מסת חומר רבה, מסוגל לשמור על החום שלו קבוע מכל חלקיו. זה ימנע למשל שינויי טמפרטורה מהירים כתוצאה מהגברה או הנמכה של עוצמת האש. לבסוף, על כלי הכנת האוכל להיות מתאים לסוג האוכל, לספק שטח פנים אשר מונע ככל הניתן הידבקות של האוכל וכמובן, לא מעניק לאוכל חומרים שונים וטעמי לוואי. אלו תכונות בסיסיות אבל קשה לשלב אותן בסיר אחד והמוצרים אשר מצליחים בכך נחשבים למעולים ויקרים.

מדריך מיוחד: איך לבחור סירים ומחבתות?

מאיזה חומר גלם המוצר עשוי?

החומר הכי נפוץ לכלי בישול הוא אלומיניום. לא מדובר באלומיניום של פעם, של הסירים בבית סבתא. אלו היו דקים ורכים, לא סיפקו פיזור חום אחיד ואפילו נטו להוציא חומרים שונים אל האוכל. כמו כן לא ניתן להשתמש בהם באינדוקציה. האלומיניום כיום עובר תהליך אנודיזציה אשר מקשיח את הסיר או המחבת. התחתית שלו תהיה בדרך כלל עבה ובה ניתן לשלב חומרים מפזרי חום אחרים.

פלדת אל-חלד היא חומר נפוץ גם כן. אלו סירים ומחבתות מאד עמידים, גם לניקיון במדיח. החיסרון היחידי של החומר הזה הוא בפיזור לא טוב של החום. זו הסיבה שצריך לרכוש כלי נירוסטה אשר משולבים עם תחתית פנימית מאלומיניום או נחושת.

ברזל יצוק הוא חומר מושלם לשמירה על חום קבוע ופיזור החום. הכלים הללו הם מאד עמידים ויכולים לשרת אתכם לכל החיים. החיסרון היחיד בברזל היצוק הוא הנטייה שלו להחליד. לכן יש לתחזק אותו בצורה נכונה ולשמן אותו מידי פעם בשמן. קיימים כלים המצופים באמייל אשר מגן מפני החלדה והדבקות המזון. אם רוכשים אותם, יש להקפיד על כאלו העשויים מאמייל איכותי לפי התקנים אחרת יש חשש שהוא יותיר חומרים שונים במזון.

 

לבסוף, יש עוד פרמטרים שונים בבחירה. למשל ידיות אשר עמידות לתנור אפיה בחידה וזה נחוץ לסגנון הבישול שלכם. עוד קריטריונים יהיו כמובן צורה, גודל ועומק. קיימים למשל סירים מאורכים אשר יתאימו לדגים. אחרים יתאימו למאכלים אשר מצריכים טיגון ולאט לאט נוספים נוזלים. לא משנה איזה מחבת או סיר תבחרו, נמליץ לבחור אחד שיהיה איכותי, אפילו אם מחירו יקר יותר.

המאמרים שלנו

עסקים בעולם הקולינריה

היכן כדאי לפרסם את המסעדה שלכם?

רוצים להגדיל את הכנסות המסעדה שלכם? רוצים למשוך יותר לקוחות חדשים? אם כן, אתם צריכים לפרסם את המסעדה שלכם! אבל היכן כדאי לפרסם? במאמר זה,

לקריאה>>