השראה בחייו ובמותו: מי היה רפי אדרעי ז"ל?

השראה בחייו ובמותו: מי היה רפי אדרעי ז"ל?

רפי אדרעי היה לוחם אמיץ אשר בחר להצטרף לכוחות הלוחמים בחטיבת יפתח, לטובת הגנה של המולדת בזמן מלחמת יום העצמאות. מותו בגיל צעיר הותיר את בני משפחתו המומים וכואבים, אולם את הכאב הם החליטו לתעל לכדי עשייה חברתית אשר מגיעה לידי ביטוי בהקמה של עמותה, לצד הקמה של בית יד לבנים הנקרא על שמו. מי היה רפי אדרעי? כל הפרטים בכתבה הבאה.

רפי אדרעי – השראה לנחישות ואומץ לב

רפי אדרעי נולד בעיר צפת למשפחה שורשית ובעלת ערכים חברתיים אשר הפכו אותה לאחת מהמשפחות המכובדות ביותר בקהילה. עוד בגיל צעיר מאוד הוא בחר ללמוד ולסייע כלכלית לבני משפחתו, לצד עשייה חברתית נרחבת אשר התבצעה במסגרת של תנועת הנוער העובד והלומד. הוא הפך לאחד מהמדריכים הנערצים בתנועה, ועדות לכך ניתן למצוא לאחר התגובות המעולות שקיבל רפי אדרעי בעקבות עזיבת השלטון הבריטי. הוא עבר מבית לבית בשביל למצוא דגל ישראל מאולתר, ואותו הוא תלה תחת אש חיה בשביל להגביר את המוטיבציה של בני היישוב ולעורר בהם את התשוקה לעשייה. מדובר בדוגמה אחת מיני רבות לפעילות הנרחבת של רפי אדרעי שהצטרף לאחר מכן לכוחות הצבא ושם שימש בתפקיד של מפקד גדנ"ע. בתפקידו כמפקד הוא חיזק את היישוב היהודי ואף לקח חלק פעיל בהגנה על היישוב הנצור, עד אשר הצטרף לכוחות הלוחמים במסגרת של שורת מבצעים נועזים, כמו למשל פשיטה לכפרים.

יחד עם זאת, סיפורו של גיבור ישראל נקטע בגיל 24 בלבד לאחר שקליע חדר לעורפו כתוצאה מהפגזה עזה של האויב המצרי. הוא נהרג במקום ונקבר על פי בני משפחתו בעיר ראש העין, כאשר מאחוריו שורה של סיפורי גבורה מרגשים כמו למשל התפקיד אותו מילא כמומחה לסליקת נשקים כמו גם כמפקד גדנ"ע אשר חיזק את רוחם של חניכיו אשר זוכרים את הנער הצעיר שבחר להילחם ולחזק את היישוב, באחת מהתקופות המורכבות ביותר בזמן הקמת המדינה.

 

 

פעילות ההנצחה של משפחת אדרעי

משפחת אדרעי היא משפחה מוכרת ומוערכת מאוד בעיר צפת אשר איבדה את היקר לה מכל בזמן מלחמת יום העצמאות. בני הדור הממשיך בחרו להנציח את זכרו, וזאת באמצעות הקמה של עמותת אחינועם. רפי אדרעי עמותת אחינועם ביחד עם אחיו משה אדרעי וכן איל אדרעי מקדמים שורה של פעילויות, החל משיפוץ ספרייה בעיר צפת בה נולדו וגדלו ועד לפיתוח של תוכניות חברתיות, כמו למשל תוכנית חלוקת מחשבים בעבור תלמידים בזמן פרוץ מגפת הקורונה, חלוקת מלגות, קידום של בני נוער מהעדה האתיופית להשתלבות בתפקידים בכירים בצבא, תוכנית קידום אישית לנערים ונערות מהפריפריה ועוד. העמותה עובדת בשיתוף פעולה מלא אל מול הרשויות וגורמי הרווחה, וזוכה לשבחים רבים, כפי שניתן להתרשם באתר הרשמי של העמותה. דרך האתר תוכלו לקרוא בהרחבה אודות התוכניות של העמותה, ואף להצטרף לפעילות הנצחה אשר מגלמת את העשייה ואת התשוקה של רפי אדרעי ז"ל.

לסיכום

הסיפור של רפי אדרעי ז"ל הוא סיפור מרגש ומעורר השראה שמצליח לרגש גם שנים רבות לאחר נפילתו בקרב. הנער הצעיר שראה בפעילות חברתית כמשימת חייו נפל בגיל צעיר, אולם הותיר בבני משפחתו כמו גם בחניכיו את הערכים שהפכו אותו לגיבור ישראל. בני משפחתו ממשיכים את פעילות ההנצחה באמצעות הקמה של ביד יד לבנים הקרוי על שמו, כחלק מהבנה כי מדובר במרכז המאפשר לבני משפחה וחברים של לוחמים להתייחד עם זכרם, ובהתאם לכך להוקיר אותם על פועלם.

המאמרים שלנו

עסקים בעולם הקולינריה

היכן כדאי לפרסם את המסעדה שלכם?

רוצים להגדיל את הכנסות המסעדה שלכם? רוצים למשוך יותר לקוחות חדשים? אם כן, אתם צריכים לפרסם את המסעדה שלכם! אבל היכן כדאי לפרסם? במאמר זה,

לקריאה>>