דיאטת ניקוי רעלים: המדריך המלא לדיאטה בטוחה ומועילה

דיאטת ניקוי רעלים: המדריך המלא לדיאטה בטוחה ומועילה

במהלך החיים כמעט כל אחד מאיתנו יתנסה בשלבים שונים בדיאטות כאלו ואחרות. אחדים עושים זאת על מנת להשיל כמה קילוגרמים ממשקל הגוף, אחרים רוצים לחיות חיים בריאים ומאוזנים יותר ויש כאלו שבוחרים לעשות זאת על מנת לשפר את הביצועים של הכושר הגופני. ועם כל הכבוד לדיאטות מהסוגים הללו, נראה כי בשנים האחרונות הפכה הדיאטה לניקוי רעלים לפופולרית ונפוצה ביותר. ואכן, כאשר עושים דיאטה כזאת בצורה טובה, נכונה ובטוחה, היא בהחלט יכולה לשפר את ההרכב התזונתי בגוף שלנו ולעזור לנו לחיות חיים טובים יותר, כאשר היא תסייע בלי ספק גם למטרות שפירטנו לעיל. אם מדובר על נושא שמעניין אתכם ואתם בעצמכם שוקלים לעשות דיאטה כזו, או חושבים להמליץ עליה לאנשים קרובים שאתם רוצים בטובתם, אנו רוצים לגעת כן בכמה נקודות חשובות לדיאטה בטוחה ומועילה. לפני שנתחיל נאמר כי אין לראות בדברים המלצה רפואית וחשוב להתייעץ עם איש מקצוע לפני שיוצאים לדרך.

מהי דיאטת ניקוי רעלים?

חשוב להבין כי בניגוד לדיאטות הרגילות שמטרתן לרוב ירידה במשקל, כאן למעשה מדובר על דיאטה שמטרתה לנקות עד כמה שניתן את הגוף מרעלים שקיימים בו. נכון, אין אפשרות לשלוט בכל מה שנכנס לנו לגוף ובדברים כמו האוויר שאנו נושמים או רעלנים שנמצאים בסביבה החיצונית לנו, אבל בהחלט אפשר לשלוט במזון שאנו צורכים וזוהי בעצם המטרה של הדיאטה. כאן יש מאמר שיסייע לכם להבין את התהליך צעד אחר צעד, וכעת אנחנו רוצים לתת טיפים חשובים שיעזרו לכם לעשות את זה.

בחינה מדויקת של ההרכב התזונתי בגוף

רבים מתחילים דיאטת ניקוי רעלים מבלי לדעת בדיוק מהם אותם הרעלים שנמצאים אצלם בגוף בכמות גבוהה. מנגד, הרבה פעמים גם לא נעשית בדיקה של הרכיבים החיוניים שצריכים להיות בגוף על מנת להבין מה צריך להכניס אליו ולא רק ממה חשוב להימנע. על כן, הצעד הראשון הנכון ביותר לדיאטת רעלים היא בחינה מדוקדקת של המצב הגופני שלנו. אפשר לעשות זאת בכמה דרכים שונות ואפילו ללכת על כמה שיטות במקביל. כך למשל ניתן לבקש מהרופא בדיקות דם מקיפות כדי להבין אילו חוסרים קיימים אצלנו בגוף ומהצד השני ניתן לפנות לחברות תזונה שבאמצעות דגימת צואה יכולות לומר בדיוק אילו מאכלים טובים לאדם מסוים וממה רצוי להימנע (חשוב להבין שמה שטוב לאדם אחד לא בהכרח טוב לאחר).

עשו זאת בליווי תזונאי או דיאטני מוסמך

דיאטת ניקוי רעלים היא כזו שנעשית לזמן קצוב ומוגדר ובה נמנע מהרבה סוגים של מאכלים ונתמקד בדרך כלל בדברים מאד ספציפיים (כך למשל דיאטת מיצים היא פופולרית מאד בתחום הזה). לרוב זה עובד ואכן משיג את המטרה, אבל לפעמים עם הזמן רואים שזה משיג את התוצאה ואפילו גורם לנזק. על כן חשוב לעשות בליווי איש מקצוע.

דיאטת ניקוי רעלים: המדריך המלא לדיאטה בטוחה ומועילה

סימני אזהרה

אם התחלתם דיאטת ניקוי רעלים חשוב לשים לב לסימנים של הגוף שמעידים על כך שהדיאטה פוגעת ולא מועילה. אם אתם חשים עייפות קיצונית, בחילות וכאבי ראש, אם אתם מרגישים רעבים ולא מרוכזים כתוצאה מכך, אם יש לכם בעיות שונות במערכת העיכול או שאתם חווים קשיים בראייה – כל הדברים הללו בהחלט עשויים להצביע על תזונה לקויה וחשוב להפסיק את הדיאטה לאלתר.

לסיכום נזכיר שלפני שאתם מתחילים חשוב להתייעץ עם רופא או איש מקצוע ואין בדברים האמורים משום המלצה רפואית מקצועית, אלא רק מידע כללי וטיפים. בהצלחה!

המאמרים שלנו