אזור למעשנים: כללי התנהגות לעישון במסעדה

אזור למעשנים: כללי התנהגות לעישון במסעדה

אם גם אתם מעשנים סיגריות באופן קבוע או באופן מזדמן, אתם בוודאי מודעים לכך שהתחביב שלכם זה משהו שעשוי להיות בגדר מטרד עבור אחרים. כאשר אתם נמצאים בבית בסביבה הטבעית שלכם, או מעשנים אצל חברים למשל, זה לא משהו שאמור להטריד אתכם יותר מדי ואין ממש סכנה להפריע לאחרים. לעומת זאת, במקומות ציבוריים זו בהחלט סוגיה שתעלה על הפרק וזה נכון במיוחד כאשר מדובר על מסעדות. מסעדות הן מקומות בילוי פופולריים למדי כאן בישראל, ואם תשאלו כל מעשן מה הדבר שהכי כיף לעשות אחרי ארוחה טובה, התשובה תהיה כנראה להדליק סיגריה ולכן מבחינת המעשנים חווית העישון לאחר ארוחה טובה היא אינטגרלית ובלתי נפרדת. כך קורה מצב בו מעשנים ולא מעשנים נמצאים תחת קורת גג אחת ועל המעשנים לוודא כי העישון שלהם לא מפריע לזולת. אנו רוצים לעבור על כללי ההתנהגות המרכזיים לעישון במסעדות.

עישון במקום המיועד לכך בלבד

בראש ובראשונה חשוב לדבר על החוק החשוב ביותר והוא עישון במקום המיועדים לכך בלבד ולא בשום מקום אחר. מרבית המסעדות מגדירות אזור כזה וכמובן שישאלו אתכם לפני שתתיישבו איפה תעדיפו לשבת. שימו לב שגם שימוש באביזרים שונים שישפרו את חווית העישון כמו סיגריה אלקטרונית או ופורייזרים מותר רק במקומות הייעודיים וזה נחשב עישון לכל דבר ועניין. הדבר שאתם צריכים לזכור בכל שלב בעניין הזה הוא שאם תבחרו לעשן במקום שאסור לעשן בו, במקרה הטוב כנראה שתקבלו הערה מצד בעלי המסעדה, אך במקרים גרועים יותר פקחים שמגיעים ללא מעט לבדיקות אקראיות עשויים לתת לכם דו"ח על סך של 1,000 שקלים וזה משהו שבהחלט רצוי להימנע ממנו.

אזור למעשנים: כללי התנהגות לעישון במסעדה

שמרו על הסביבה שלכם נקייה

ישבתם במסעדה ואם אתם נמצאים במקום שמותר לעשן בו ורוצים להדליק את הסיגריה שלכם. זה מצוין, אבל זוהי האחריות שלכם לוודא שאתם עושים זאת בצורה נעימה והנקייה ביותר מבלי להשאיר עקבות בסביבה הקרובה שלכם. אם אין מאפרה בנמצא בקשו מהמלצרית שתביא לכם אחת ואם בטעות הסיגריה שלכם השאירה לכלוך לאחר שסיימתם לעשן, דאגו לנקות אותו בעצמכם. כמו כן ישנו הרגל מגונה ביותר של הישראלי המכוער והוא לכבות את הסיגריות ולהשאיר בדלים במקומות שלא מיועדים לכך. במסעדות למשל אנו רואים לא מעט אנשים שמשאירים את הבדלים שלהם בצלחות ובכוסות לאחר הארוחה. זהו הרגל מכוער וולגרי, הימנעו כך לחלוטין.

היו רגישים לסביבה שלכם

גם אתם כרגע יכולים לעשן המסגרת החוקית במסעדה בה אתם נמצאים, זה לא אומר שאתם חייבים לעשות את זה אם הדבר גורם לפגיעה באנשים אחרים או לעוגמת נפש. למשל, אם בקרבתכם נמצאת אישה בהריון, אדם חולה או אנשים מבוגרים, זה יהיה הדבר הנכון להימנע מעישון בקרבתם. כמו כן, אם מישהו מעיר לכם שהעשן מפריע לו, הדבר ההולם יהיה לכבד את הבקשה ולכבות את הסיגריה.

אי אפשר לעשן בחוץ? אל תעשנו בפנים בכל מחיר

חשוב לזכור כי מזג האוויר בארץ לא תמיד מאפשר ישיבה בחוץ וכך מעשנים רבים רוצים לעשן בתוך המסעדה בימים הללו. אנו בהחלט ממליצים להימנע מלעשות כך כי הדבר הזה בהחלט עשוי להפריע לאנשים שנמצאים בפנים וכמובן שיש הרבה מסעדות שכלל לא מאפשרות עישון בחלק הפנימי של המסעדה.

לסיכום הדברים – הקפידו למלא אחר דרישות החוק למניעת עישון ומעבר לכך, גלו רגישות לסביבה שלכם כשאתם נמצאים במקומות ציבוריים ורוצים לעשן וכך כל הנוכחים יוכלו להנות מהבילוי במסעדה.

המאמרים שלנו

המגזין

חלק חשוב מהחוויה: מה אוכלים בצרפת?

חשבתם על טיול לצרפת? ודאי דמיינתם את עצמכם מטיילים לאורך שאנז אליזה, מביטים במגדל אייפל המרהיב, נהנים מהאווירה הרומנטית וחושפים את עצמכם למאפים וקינוחים צרפתיים

לקריאה>>