מעדני גורמה מציגים: איך לבשל סטייק במהירות וללא מאמץ?

מעדני גורמה מציגים: איך לבשל סטייק במהירות וללא מאמץ?

בינינו – מי לא אוהב בשר ומי לא ישמח להתפנק עם סטייק עסיסי וטעים שפשוט נמס בפה? כנראה שרובינו לא נהסס כשיגישו לנו סטייק טעים שכזה, וזה נהדר כשאנחנו מתארחים אצל חברים שמכינים בשר לכבודנו או במקרים בהם אנו הולכים לאכול במסעדה טובה. יחד עם זאת, נראה שכאשר אנו צריכים להכין סטייקים ונתחי בשר בעצמינו בבית, רובינו לא תמיד יודעים איך להכין אותם בצורה טובה כך שיצאו הכי טעימים ועסיסיים. האמת? זה לא כל כך מסובך כמו שזה נשמע ואם מכירים את השיטות הטובות והפשוטות להכנת סטייקים אפשר להנות מטעמים משובחים גם בבית שלנו. המומחים של רשת הקצביות הוותיקה והמנוסה מעדני גורמה חלקו איתנו כמה טיפים מקצועיים להכנסת סטייקים בכל מיני שיטות ואנו רוצים לחלוק אותם גם אתכם, אז שיהיה בתאבון!

צריבה על מחבת

כאן יש מתכון לסטייק דנבר פשוט וקל שמדגים בדיוק עד כמה מדובר במשימה לא מורכבת שלא קשורה רק למומחי בשר. הצריבה על המחבת מאפשרת למצות את הטעמים של הסטייק והיא ממש לא פחות טובה מכל דרך הכנה אחרת. חשוב לשים לב שככל שהנתח עבה וגדול יותר, כך יש לצלות אותו יותר זמן מכל צד. היתרון של צריבה על מחבת פסים הוא שהסטייק יוצא עם מעין קראסט וזה בהחלט משדרג את הטעם. איך יודעים שהסטייק מוכן? ובכן, כאשר אתם רואים שהוא מתחיל "להזיע" ולהגיר נוזלים, אפשר להפוך אותו לצד השני ולחכות שאותו הדבר יקרה ואז בגדול הוא מוכן. אפשר גם לחתוך אותו באמצע ולראות את מידת העשייה ואם אתם אוהבים אותו יותר וול דאן צריך לתת לו קצת יותר זמן.

מעדני גורמה מציגים: איך לבשל סטייק במהירות וללא מאמץ?

סטייק בתבשיל

אנחנו רגילים לשים את הסטייקים שלנו על המנגל (וגם על זה נדבר ממש עוד רגע), אבל האם ידעתם שיש גם אפשרות להכין סטייק בתבשיל? חשוב לשים לב שזה משהו שכדאי לעשות עם נתחים מיוחדים שמתאימים לבישול (נתחים לצלייה יתביישו ויאבדו מהאיכות שלהם עם זמן בישול ארוך), ואם תבחרו את הנתח הנכון אתם צפויים להנות מחוויה מענגת במיוחד של בשר רך ונימוח. הרוטב אגב הוא לגמרי הבחירה שלכם ואפשר ללכת על כל סגנון שאתם אוהבים ובא לכם להכין.

סטייק על האש

ובכן, מדובר ככל הנראה על דרך ההכנה המוכרת והקלאסית ביותר להכנת סטייקים והאמת שהיא גם לא רעה בכלל ואם יש לכם גריל גז זה גם הרבה יותר פשוט ואתם לא צריכים להדליק את האש בכל פעם שבא לכם להתפנק עם סטייק טעים. אם אתם בכל זאת משתמשים בגחלים, חשוב לעשות זאת על גחלים לוחשות ולא על אש גלויה, מה שישרוף את הנתח ויהפוך אותו לקשה, צמיגי ולא ממש טעים. גם כאן חשוב לשים לב שהסטייק "מזיע" בכל צד לפני שהופכים אותו לצד השני, ושוב – אם אתם רוצים אותו פחות חי ויותר עשוי צריך להשאיר אותו יותר זמן לצורך כך.

התאמת הנתח לסוג הבישול

הנקודה החשובה ביותר שאתם צריכים לזכור זה שאי אפשר להכין כל סוג בשר בכל דרך ויש נתחים שמתאימים לכל סוג הכנה. אם אתם לא בטוחים ממש מה מתאים למה, אפשר בהחלט להתייעץ עם הקצבים והמוכרים ברשתות השונות לפני שאתם בוחרים וכך תוכלו להכין לעצמכם סטייק טעים בבית בזמן קצר ובלי הרבה מאמץ.

מקווים שהצלחנו לעזור ובטוחים שאתם הולכים להתפנק עם בשר טרי ואיכותי בקרוב – בתאבון!

המאמרים שלנו

המגזין

חלק חשוב מהחוויה: מה אוכלים בצרפת?

חשבתם על טיול לצרפת? ודאי דמיינתם את עצמכם מטיילים לאורך שאנז אליזה, מביטים במגדל אייפל המרהיב, נהנים מהאווירה הרומנטית וחושפים את עצמכם למאפים וקינוחים צרפתיים

לקריאה>>