דיאטת חומץ תפוחים: מה זה אומר – ואיך עושים את זה?

דיאטת חומץ תפוחים: מה זה אומר – ואיך עושים את זה?

דיאטות הן מנת חלקם של לא מעט אנשים. בני נוער ומבוגרים, קשישים וספורטאים: כולם מתחילים דיאטה בשלב כלשהו בחייהם או שומרים על המשקל בצורה כזאת או אחרת. ואכן יש אינספור שיטות להורדה במשקל…אבל האם שמעתם על דיאטת חומץ תפוחים?

מסתבר כי חומץ תפוחים יכול לשמש לדיאטה בעיקר בשל הערכים התזונתיים של התפוח החל ממרכיבים כמו נתרן, אשלגן, כלורין, סידן וברזל ושאר ויטמינים שכה חיוניים לגוף, בעוד שתסיסת התפוחים מסייעת לתהליך העיכול.

אבל מה הקשר בין חומץ תפוחים להרזיה?

כדי להבין חשוב בתחילה לדעת מהו חומץ תפוחים: מדובר בסיידר שדומה ליין ומיוצר בתהליך תסיסה. כדי ליצור את החומץ מערבבים תפוחים עם סוכר ושמרים ומתסיסים. תהליך ההתססה מייצר אלכוהול וחיידקים טובים שיוצרים חומצה אטצית. החומצה מכילה מרכיבים חיוניים במיוחד לגוף ובאמצעות החומץ אפשר לתבל סלטים, אפשר להכין באמצעותו רטבים, למהול אותו במשקה פירות ולהנות מאיזון הסוכרים בגוף ומתהליכי הרזייה טובים יותר.

מהן הסגולות הבריאותיות של חומץ תפוחים?

כל ילד או ילדה לומדים כבר מגיל קטן שתפוח הוא הפרי הבריא ביותר לגוף וזה שישמור על הבריאות. תפוח מכיל רכיבים תזונתיים כמו מינרליים חיוניים לגוף, כלוריד וגופרית, מגנזיום וברזל וסידן, חומצה מאלית, חומצה אצטית וויטמינים כמו B וC.

התסיסה וחיידקי התסיסה של התפוח עוזרים לשפר את מאזן הסוכר בגוף ואת פעילות המעיים, הם מדכאים תחושת רעב, מאזנים את כמות החומציות בגוף ובעיקר במערכת העיכול ובכך עוזרים להרזיה וירידה במשקל.

חומץ תפוחים מפחית במשקל וגם מוריד את רמות הכולסטרול בדם, מוריד את כמות הסוכר ואף משפר בריאות בקרב סוכרתיים. חשוב לדעת כי על פי מחקרים נמצא שלחומץ יש השפעה ישירה על המטבוליזם בגוף וכי הוא משפיע על משקל הגוף ופרופיל השומן שנמצא בגוף. המחקר בדק את קצב ירידת המשקל בקרב אנשים שצרכו מנות חומץ מסוימות לאחר ארוחה וגילה כי תהליך הירידה במשקל הואץ והפך ליעיל יותר.

מלבד זאת, אכילה רגשית קורית כאשר אנחנו מדוכאים או ירודים מה שיגרום לנו להשמנה, אבל חומץ תפוחים מאזן את רמות גבוהות של נתרן בגוף שגורמות למתח ובכך מוריד מתח נפשי ומונע אכילה רגשית. התמצית התוססת של התפוח משפרת מאזן נוזלים בתאי הגוף, מונעת בצקות ומאזנת את הגוף על ידי פינוי נוזלים וניקוי הגוף מרעלים. מה שמועיל מאד למצב הרוח ומכניס אנרגיה לגוף שחיונית עבור אימונים גופניים.

דיאטת חומץ תפוחים: מה זה אומר - ואיך עושים את זה?

כיצד מתחילים בדיאטה?

בתחילה חשוב לפני כל דיאטה להתייעץ עם תזונאית ולבצע את התהליך באופן מבוקר. את החומץ כדאי לצרוך בסלט ירקות או בסיום ארוחה אחת מרכזית ביום כמו ארוחת בוקר שאמורה להיות גדולה או ארוחת צוהריים שאמורה להיות בינונית. היתרון בדיאטה כזאת היא היכולת לאכול כמעט הכול (בצורה מתונה כמובן) ללא תחושת רעב משום שחומץ מדכא תחושת רעב ומאפשר שילוב שלו במאכלים בריאים בעיקר כתוספת לירקות.

לסיכום

חומץ תפוחים הוא מוצר שקל להשיג ויאפשר לשמור על גוף רזה ולעיתים יפחית יותר מ250 קלוריות ביום, בצריכה של 15 מ"ל לאחר הארוחה. המוצר מסייע לפרק שומנים, לדכא תחושת רעב, לאזן את הגוף ולהוריד את רמות הסוכר בדם. חומץ נמצא יעיל ויעזור  למנוע מחלות בגוף על ידי איזון רמת החומציות והנתרן תוך הכנסת ויטמינים ומרכיבים חיוניים במיוחד לגוף. אז זה הזמן לדעת כיצד משלבים את המרכיב החשוב הזה בתזונה שלכם.

המאמרים שלנו

עסקים בעולם הקולינריה

היכן כדאי לפרסם את המסעדה שלכם?

רוצים להגדיל את הכנסות המסעדה שלכם? רוצים למשוך יותר לקוחות חדשים? אם כן, אתם צריכים לפרסם את המסעדה שלכם! אבל היכן כדאי לפרסם? במאמר זה,

לקריאה>>