טיול בעקבות הטעם: מעבר לויאטנם לחוויה קולינרית בלתי נגמרת

טיול בעקבות הטעם: מעבר לויאטנם לחוויה קולינרית בלתי נגמרת

 מגדירים את עצמכם כפודיז? ובכן, אחד היעדים שהוא בגדר חובה בעבור כל חובב קולינריה היא ויאטנם. המדינה היפה הזו מספקת לתיירים לא רק נופים עוצרי נשימה, אטרקציות וטבע עוצמתי אלא גם מטבח שנחשב לאחד מהמטבחים הטובים ביותר בעולם. בישראל כמעט ולא ניתן למצוא מסעדות שמגישות אוכל ויאנטמי, וזאת לאור העובדה כי מדובר באוכל שמאופיין בדרגת חריפות עדינה לצד שימוש בתבלינים מיוחדים שאותם לא ניתן למצוא בשום מקום אחר בעולם, אלא רק בויאטנם. טיול במדינה מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם ליצור חוויה קולינרית בלתי נגמרת, בעלות כספית נמוכה מאוד ועם שימת דגש על יצירה של טיול בלתי נשכח במדינה יפהפייה ועוצרת נשימה.

איך לתכנן טיול קולינרי מושלם?

בשנים האחרונות נרשמת עלייה עקבית במספר הנוסעים לוויאטנם, לא מעט בזכות קווי טיסות חדשים. יחד עם זאת, בשביל להיכנס לוויאטנם נדרש להוציא עוד בישראל ויזה, כאשר היום ניתן לקבל אשרת כניסה לוויאטנם דרך חברה המתמחה בתחום ואשר מספקת לכם ליווי אישי לכל אורך התהליך – החל מהגשת הבקשה ועד לקבלת האשרה ישירות לחשבון המייל. התהליך עצמו הוא פשוט מאוד וכולל מילוי של טופס בקשה ולאחריו תשלום אגרה בעלות של 50 דולר וכן צילום של דרכון בתוקף לחצי שנה לצד תמונת פספורט עדכנית ולא סרוקה. לאחר שהבקשה התקבלה תקבלו את האשרה שלכם ישירות לחשבון המייל, כאשר הוויזה עצמה מאפשרת לכם לשהות בוויאטנם למשך תקופה של 30 יום מרגע הכניסה שלכם. אם אתם מתכננים טיול קולינרי ארוך, אפשר להוציא ויזה לתקופה של עד שלושה חודשים. שימו לב כי אם אתם עתידים לבקר במדינות נוספות במזרח, תוכלו לחזור למדינה אם בחרתם להוציא ויזה רב פעמית. לאחר שקיבלתם את אשרת הכניסה, השלב הבא הוא להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות שיכולות לסייע לכם לטובת קבלת מידע מהימן אודות מסעדות מומלצות כמו גם שווקים אותם אסור לפספס, כל זאת מתוך מטרה ליצור מערך טיול מושלם הכולל לא רק ביקור באטרקציות ובאתרי הטבע, אלא גם שילוב של טעמים אסיאתיים.

שווקים, מסעדות ואוכל רחוב – מה מומלץ לאכול?

כל אזור בוויאטנם מאופיין בטעמים שונים, כאשר האוכל של המרכז מאופיין בטעמים  חזקים חריפים ועזים המבוססים על שימוש בחומרי גלם מקומיים כמו אורז, עשבי תיבול כמו גם ירקות. המנות המומלצות בשווקים הן הקאו לאו – אטריות המוקפצות עם נבטים, ירקות ודגים וכן מנת מי קואנג – בשר, עשבי תיבול ואטריות אורז. מאכל נוסף ומומלץ מאוד הוא בנה קיו שהוא למעשה פנקייק ממולאים בבשר ונבטים שנמכרת בעיקר בדוכני רחוב. בוט צ'ין היא מנה מצוינת המורכבת מחתיכות של בצל המטוגנות ביחד עם פפאיה, שאלוט וביצה. ברחבי המדינה תוכלו לחוות את המטבח האסיאתי הווייטנאמי באופן שיאפשר לא רק להכיר טעמים חדשים אלא גם ליצור תמהיל טיול המשלב בין מסעדות מקומיות לבין אוכל רחוב שנמכר בדוכנים כמו גם בשווקים התוססים.

לסיכום

טיול במדינה מהווה הזדמנות יוצאת דופן לטובת יצירה של מערך טיול המשלב בין אוכל משובח לבין נופים עוצרי נשימה. מאחר ונדיר למצוא אוכל מהסוג הזה כאן בישראל, זה הזמן להתחיל בהליך של הוצאת ויזה ותכנון טיול באמצעות קבוצות ברשתות החברתיות אשר יכולות לסייע לכם מאוד לטובת יצירה של מערך שבמסגרתו תוכלו למצות את השהות במדינה היפה הזו, במסגרת של אלמנטים קולינריים משובחים המבוסס על חומרי גלם טריים כמו אורז, דגים, רטבים וטעמים בלתי נשכחים.

המאמרים שלנו

עסקים בעולם הקולינריה

היכן כדאי לפרסם את המסעדה שלכם?

רוצים להגדיל את הכנסות המסעדה שלכם? רוצים למשוך יותר לקוחות חדשים? אם כן, אתם צריכים לפרסם את המסעדה שלכם! אבל היכן כדאי לפרסם? במאמר זה,

לקריאה>>