טעים, בריא ומחטב: 5 מזונות שעשויים לשפר את קצב חילוף החומרים שלכם

טעים, בריא ומחטב: 5 מזונות שעשויים לשפר את קצב חילוף החומרים שלכם

המפתח לצמצום של מסת השומן וירידה מבוקרת במשקל מבוסס על פעילות גופנית המתבצעת באופן קבוע, לצד יצירה של שגרת תזונה המבוססת בין היתר על מזונות שעשויים לשפר את קצב חילוף החומרים. למעשה, בשביל להאיץ את קצב שריפת השומנים וכן קביעה של תצרוכת קלורית יומית נדרש לסגל שגרת תזונה המתמקדת בחלוקה נכונה של ארוחות לכל אורך שעות היום, וכן שילוב של חומרי גלם איכותיים שהגוף יודע לעכל במהירות. מהם 5 המזונות שעשויים לסייע בכך? להלן הפרטים.

חזה עוף

ספורטאים נוטים לשלב בצריכה היומית שלהם מקור חלבון איכותי כמו למשל חזה עוף. מדובר בבשר אשר מהווה מקור מצוין לחלבון שנועד גם לסייע לטובת בניית מסת שריר אבל גם לטובת אספקה שוטפת של אנרגיה לשרירים, בזמן פעילות גופנית. בהתאם לכך, הקפידו על ביצוע תרגילים לבטן שטוחה וכן תרגילי אירובי, כחלק משגרת ספורט המשלבת גם על מקור חלבון, כמו למשל חזה עוף רזה. מאחר והוא מתעכל במהירות במערכת העיכול הוא נחשב למזון איכותי מאוד בעבור כל מי שרוצה להאיץ ולשפר את קצב חילוף החומרים, בשגרת התזונה.

חומץ תפוחים

נהוג לשלב את חומץ התפוחים בשגרת התזונה, מתוך הנחה כי מדובר בחומר גלם המאפשר להקטין את אחסון השומן הגוף ובמקביל להגביר באופן ניכר את קצב חילוף החומרים. כאן תוכלו לקרוא סקירה אודות חומץ תפוחים, מתוך הבנה כי מדובר במוצר גלם טבעי שאותו אפשר לנצל לטובת ירידה מבוקרת במשקל לצד שיפור מראה השיער, סילוק כתמים מהשיניים ועוד.

שעועית

מזון בסיסי שיש בכל בית בישראל הוא כמובן השעועית. רבים אינם מודעים לעובדה כי מדובר בחומר גלם עם ריכוז גבוה מאוד של סיבים תזונתיים אשר לא מעודדים עיכול איטי יותר (וכתוצאה מכך גם תחושת שובע ממושכת) אלא גם תורמים לתהליך ירידה במשקל. לצד זה שעועית מכילה גם כמות מכובדת של חלבון המסייע לטובת בנייה של מסת השריר.

 

 

שיבולת שועל

ארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום, ועל כן אפשר לנצל את ההזדמנות של תפריט תזונתי תומך המבוסס בין היתר על שילוב של שיבולת שועל. מדובר בחומר גלם עשיר בסיבים תזונתיים שנועדו לסייע לפעילות המעיים ואף למניעת עצירות, לצד הגברת תחושת השובע במהלך היום. אם אתם מרגישים כבדות אפשר להחליף את הדייסה בשייק אשר מכיל שיבולת שועל לצד תרד וברוקולי המכילים כמויות גדולות של סידן ברזל וויטמינים שנועדו לסייע לטובת התפקוד המטבולי של מערכת המעיים.

דגנים מלאים

משפחת הדגנים המלאים הכוללת קוסקוס, פתיתים, אורז, פסטה ולחם מלא מהווה דרך לעודד את פעילות המעיים. הם עשירים במינרלים, ויטמינים ועמילן. לדגנים מלאים כמו אלו יש תרומה לפעילות של ירידה במשקל מאחר והם מאפשרים לספוג באופן איטי יותר את הסוכר בדם, כמו גם מזרזים את פעילות מערכת העיכול בעקבות תהליך ספיגה ועיכול איטיים.

לסיכום

החלטה לגבי שינוי תזונתי לטובת ירידה וחיטוב וכן הגברת פעילות המעיים צריכה להתבצע בהתאם לאורח החיים ועם שימת דגש על התייעצות עם תזונאית, לטובת שילוב נכון של המרכיבים אותם הצגנו לכם כאן.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

המאמרים שלנו

המגזין

חלק חשוב מהחוויה: מה אוכלים בצרפת?

חשבתם על טיול לצרפת? ודאי דמיינתם את עצמכם מטיילים לאורך שאנז אליזה, מביטים במגדל אייפל המרהיב, נהנים מהאווירה הרומנטית וחושפים את עצמכם למאפים וקינוחים צרפתיים

לקריאה>>