יזמים בנשמה? בדקו את המדריך המקוצר להקמת מסעדה בישראל

יזמים בנשמה? בדקו את המדריך המקוצר להקמת מסעדה בישראל

אחד העסקים אשר רבים חולמים להקים הוא מסעדה. למרות שזה נחשב לעסק מאתגר, מסעדה מוצלחת יכולה גם להצליח מאד, להרוויח סכומים נאים ועל הדרך להיות מקור גאווה וסיפוק ליזם שהקים אותה. כדי לוודא שאתם נמנים על הקבוצה הקטנה שתצליח בתחום המסעדנות, הכנו לכם מדריך קצר, לפי מספר נקודות שעל כל אחת מהן תצטרכו לוודא שאתם עוברים.

מחקר שוק

למרות שלעיתים זה נראה כך, את רוב המסעדות המוצלחות פתחו לאחר מחקר שוק מקיף. זהו מחקר שבודק את ההיתכנות הכלכלית של מסעדה במיקום מסוים וגם את ההיתכנות של המודל העסקי הספציפי שאתם מתכננים להציג. למשל מחיר המנות, שיטת ההגשה, מספר האורחים, סוג המטבח ועוד. בשביל מחקר שוק טוב רצוי להיעזר באיש מקצוע עם ניסיון עשיר בתחום הקולינריה.

בירוקרטיה

זהו תחום קשה ומייגע בייחוד בתחום המסעדנות. כאן תצטרכו להכיר את כל החוקים השונים, התקנים והנהלים המקומיים של הרשות המקומית או העיריה. כמו כן, תצטרכו להכיר את הבירוקרטיה של השגת תעודת כשרות אם תבחרו לפתוח מסעדה כשרה.

יזמים בנשמה? בדקו את המדריך המקוצר להקמת מסעדה בישראל

לוקיישן

מיקום המסעדה הוא מכריע בהצלחה. המיקום יכריע את תנועת האנשים אליה. מיקומים שונים מכתיבים סוגים שונים של לקוחות. מיקום ליד אזור עיסקי למשל, יעזור לכם להגיע לקהל של אנשי עסקים ועובדים שונים במשרדים. מיקום באזורי בילוי יכתיב מסעדה אשר פתוחה עד הלילה ומשרתת את קהל הבליינים.

גיוס צוות

צוות טוב יביא אתכם להצלחה של המסעדה ולהצלחה פיננסית של הפרוייקט. תנו לנושא חשיבות כבר מההתחלה מרגע בניית הקונספט למסעדה. קחו בחשבון שצוות איכותי עולה בהתאם ושהוא קשה להשגה. התחילו הפיץ את הצורך שלכם בעובדים טובים ברשתות החברתיות ובכל הזדמנות שהיא. עובדים טובים מגיעים במקרים רבים דרך המלצות מפה לאוזן.

תפריט מנצח

זוהי נקודה שרבים נופלים בה דווקא מכיוון שהם יצירתיים מידי. תפריט טוב הוא כזה אשר יכול להציע לכל הסועדים מנות המתאימות להם. נוסף על כך, חישבו על מגוון הרכיבים אשר תצטרכו להשיג למסעדה. עשו חשבון כמה זמן לוקח להכין כל מנה ואלו הכנות צריך לעשות בשבילה. נסו לפשט כמה שניתן את התהליכים והמנעו ממנות אשר מסבכות את צוות המטבח או שהן נסמכות על רכיבים שקשה להשיג.

קונספט

מסעדות כיום צריכות קו מחבר בין התפריט, המיקום, העיצוב, הצוות ואפילו השפה הגרפית והמיתוג. הקונספט של המסעדה שלכם הוא מה שמושך את האנשים ומה שעוזר להם להתחבר אליה ולהסביר אותה לאחרים כאשר הם מספרים על החוויה. אתם לא חייבים להמציא קונספט חדש, אלא יכולים בהחלט להשתמש בקונספט קיים, לדוגמא: בר סלטים טבעוני; מסעדת בשרים בסגנון אמריקאי; פיצריה איטלקית אותנטית ועוד.

 

לבסוף זכרו שהקמת מסעדה היא בהרבה מובנים תהליך של ניסוי וטעיה. הרשו לעצמכם לטעות אבל שימו לב שאתם או מישהו בסביבתכם מציב לכם מראה מבקרת אשר מגלה את הטעויות בזמן ומאפשרת תיקון והתפתחות. שיהיה בהצלחה!

המאמרים שלנו

המגזין

חלק חשוב מהחוויה: מה אוכלים בצרפת?

חשבתם על טיול לצרפת? ודאי דמיינתם את עצמכם מטיילים לאורך שאנז אליזה, מביטים במגדל אייפל המרהיב, נהנים מהאווירה הרומנטית וחושפים את עצמכם למאפים וקינוחים צרפתיים

לקריאה>>