עמותת עם אחד עוזרת למעוטי יכולת – ומחלקת להם סלי מזון

עמותת עם אחד עוזרת למעוטי יכולת – ומחלקת להם סלי מזון

לרבים, מקרר ריק הוא לא רק מעידה רגעית, אלא מציאות עגומה שהם מתמודדים איתה מדי יום. אבל מה אם הייתה דרך לשנות את הנרטיב הזה בשבילם? לעמותת עם אחד יש חזון ברור: אף אחד לא צריך ללכת לישון רעב. במרכז הקהילה הישראלית המגוונת, הם לקחו על עצמם להבטיח שמזון, הצורך הבסיסי של החיים, יגיע לאלה שזקוקים לו ואין להם את היכולת לקנות. באמצעות סלי מזון שנארזו בקפידה, עם אחד שואפים להחזיר את התקווה והכבוד למקבלי המזון. בואו להכיר את עמותת עם אחד! שנתחיל?

אילו מזונות חשוב שיהיו בסל מזון?

המטרה העיקרית של כל סל מזון היא לספק מזון מזין ומקיים לנזקקים. מסיבה זו, עם אחד דואגים שכל סל יכיל את הפריטים החשובים שהם:

 • דגנים בסיסיים: אורז, חיטה ודגנים אחרים משמשים כמקור עיקרי לפחמימות. הם לא רק מזונות שנותנים אנרגיה, אלא גם מבטיחים שלמקבלים יהיה מקור קבוע של קלוריות.
 • קטניות שונות: מזונות כמו עדשים, שעועית וחומוס עשירים בחלבון, ולכן הם חיוניים לשיקום שרירים וצמיחתם. הם גם ממלאים, ומבטיחים שאנשים ירגישו מלאים לזמן ארוך יותר.
 • ירקות ופירות משומרים: קשה לשמר תוצרת טרייה לפרקי זמן ממושכים. פירות וירקות משומרים מציעים ויטמינים ומינרלים חשובים וזמן שימור ארוך.
 • תחליפי חלב או חלב: אלה מספקים מקור לסידן ומינרלים חיוניים אחרים. בין אם מדובר בחלב, יוגורט או חלב סויה או שקדים מועשר, הם מבטיחים את בריאות העצם.
 • מקורות חלבון: שימורי טונה, עוף או מקורות חלבון חלופיים, כמו טופו, מבטיחים שאלה שמקבלים את סל המזון יקבלו את חומצות האמינו החיוניות הדרושות לבריאות טובה.
 • שמנים ושומנים: שמן זית, חמאה או שמני בישול אחרים מספקים את השומנים הדרושים לתפקוד המוח ולצמיחת תאים.
 • מלח, סוכר ותבלינים בסיסיים: הם לא רק מוסיפים טעם, אלא גם חיוניים בכמויות קטנות לתפקודי גוף שונים.
 • מים ומשקאות: מי שתייה נקיים, תה או קפה יכולים לעזור לשמור על הרוויה ולהציע תחושה של נוחות.

 

 

מדוע תרומת סלי מזון היא בעלת חשיבות עליונה?

תרומת סלי מזון היא הרבה מעבר למתן ארוחות בלבד, ויש לה השפעה על הקהילות ועל חיי הפרט ביותר דרכים ממה שאפשר לדמיין. עמותת עם אחד מעניקה את היתרונות הבאים עם התרומה שלה:

 • מאבק ברעב: התועלת המיידית והברורה ביותר היא טיפול בבעיה הבסיסית של הרעב. בטן מלאה מאפשרת לאדם לתפקד כראוי ולחיות בכבוד.
 • יתרונות בריאותיים: סל מזון מאוזן מבטיח שאנשים יקבלו את החומרים המזינים החיוניים שלהם הם זקוקים. הם לא רק מונעים תת תזונה, אלא גם מגנים עליהם מפני מחלות הקשורות לחוסרים תזונתיים.
 • תמיכה בהתפתחות ילדים: ילדים במיוחד, זקוקים לארוחות עקביות ומזינות לצמיחתם הפיזית והקוגניטיבית. בעזרת אספקת סלי מזון, הם מבטיחים שהדור הבא יגדלו בריאים וחזקים.
 • העצמה: כשהצורך הבסיסי במזון מסופק, אנשים יכולים להתמקד בהיבטים אחרים של חייהם, כגון חינוך, עבודה או טיפול במשפחותיהם.
 • חיזוק קהילות: כשאנשים אינם צריכים לדאוג לגבי הארוחה הבאה שלהם, הם יכולים להשתתף באופן פעיל בפעילויות קהילתיות ולטפח אחדות ושיתוף פעולה.

חשיבות התרומות

בזמן שעם אחד ממשיכים במשימתם האצילית, תרומות מאנשים פרטיים, תאגידים וגופים אחרים הן חיוניות. כל תרומה, קטנה ככל שתהיה, תורמת לרווחתו של אדם נזקק אחר. פעולת הנתינה לא רק מבטיחה אוכל לחסרי המזל, אלא גם מחזקת את קשרי האנושות. יתר על כן, תמיכה בארגונים כמו עם אחד שולחת מסר חזק לגבי ערכי הקהילה וסדרי העדיפויות, והיא מפגינה מחויבות קולקטיבית להבטיח שלכל אחד בחברה תהיה גישה לצרכים בסיסיים.

לסיכום

בישראל, עם אחד עומדים כמגדלור שמאיר את הדרך לעולם נטול רעב. סלי המזון שלהם הם יותר מסתם אוסף של פריטים חיוניים, והם מייצגים תקווה, אכפתיות ומחויבות לעתיד בהיר ומכיל יותר. בכך שמבטיחים שהסלים האלה יגיעו לאנשים הזקוקים להם ביותר לא רק מזינים גופים אלא גם מזינים נפשות ומחזקים את ערכי החמלה והאחדות. תרומתכם, בין אם גדולה או קטנה, יש לה פוטנציאל לשנות חיים. אלה שתומכים בעמותה לא רק מעניקים מזון, אלא הזדמנות לחיים עם פוטנציאל, חלומות ושאיפות.

המאמרים שלנו

המגזין

חלק חשוב מהחוויה: מה אוכלים בצרפת?

חשבתם על טיול לצרפת? ודאי דמיינתם את עצמכם מטיילים לאורך שאנז אליזה, מביטים במגדל אייפל המרהיב, נהנים מהאווירה הרומנטית וחושפים את עצמכם למאפים וקינוחים צרפתיים

לקריאה>>