עידו עוז למען המסעדנים: רוצים לקחת הלוואה לפתיחת מסעדה? כך תעשו את זה נכון

עידו עוז למען המסעדנים: רוצים לקחת הלוואה לפתיחת מסעדה? כך תעשו את זה נכון

עידו עוז, הבעלים של חברת חכם משכנתאות, מייעץ לכם איך לוקחים הלוואה משתלמת לפתיחת המסעדה שתמיד חלמתם עליה. רוצים לדעת מהם השיקולים שצריכים להביא בחשבון בתהליך לקיחת ההלוואה? במאמר שלפניכם תוכלו לקרוא את כל הפרטים החשובים בנושא. בואו נתחיל.

הלוואות הן גלגל חשוב במערכת

הכלכלה בעולם מבוססת לא מעט על הלוואות. אחד מהגורמים שמכניסים הכי הרבה כסף לבנקים הוא ריביות, המגיעות תמיד עם כל הלוואה. אנשים רבים חותמים מדי שנה על חוזה הלוואה לכל מיני מטרות – חתונה, משכנתא על בית, פתיחת עסק, רכישת רכב ועוד. אין שום דבר רע בלקיחת הלוואה, ואפילו להיפך – הלוואה יכולה להיות מקפצה מהירה להגעה ליעד שממנו תוכלו להתפתח ולצמוח, כמו פתיחת מסעדה חדשה. הלוואה יכולה לעזור למסעדנים להגשים את החלום שלהם במהרה ולהיכנס לתחום מוקדם ככל האפשר, והניסיון והמוניטין שיצברו באמצעות העסק שלהם יניב רווחים שיעזרו להם להחזיר את ההלוואה בהקדם ולהמשיך לצבור הון.

מהם העניינים שיש להביא בחשבון בתהליך לקיחת הלוואה?

יש כמה שיקולים שיש להביא בחשבון כשאתם מתכננים לקחת הלוואה:

 

 

  • המטרה שלה – כפי שכבר אמרנו, לכל הלוואה יש בדרך כלל מטרה, והמטרה שלכם היא להקים עסק. ההלוואה שלכם תצטרך להתחשב בכל העלויות שאתם משערים שיהיו לכם בהקמת העסק, ומומלץ גם לחשוב על סכום כסף שיישאר לכם זמין כדי שתוכלו להישאר עם הראש מעל למים בחודשים הראשונים של הפעילות. עידו עוז ממליץ לקחת סכום הלוואה כמה שיותר נמוך כדי שתוכלו להחזיר אותו מהר ולשכוח מהריביות, אך גם לוודא שאתם מקבלים את סכום הכסף שאתם צריכים ולא שקל אחד פחות.
  • אורך החוזה וגובה ההחזר החודשי – הלוואה שנלקחת לתקופה ארוכה יותר מלווה בתשלומי ריבית גבוהים יותר (גם אם הריבית קבועה), ולכן כדאי לכם לשקול תקופת החזר כמה שיותר קצרה. עם זאת, צריך לזכור שבכל חודש אתם מחזירים חלק מהסכום לגוף שהלווה לכם כסף, וכדי שתימנעו ממינוסים ומחובות תצטרכו לחשב במדויק מהו הסכום החודשי שאתם יכולים להחזיר, שלא ישאיר אתכם עם הלשון בחוץ ולחוצים כלכלית.
  • ריביות – עידו עוז מסביר שכל הלוואה מגיעה בריבית, כיוון שהגוף המלווה מעוניין להרוויח מהעסקה שבה הוא נותן לכם סכום לא מבוטל של כסף. הריבית מושפעת מדירוג האשראי שלכם ומהיכולות הכלכליות שלכם, והם האינדיקציה למלווה בעניין היכולת שלכם להחזיר להם את כל סכום ההלוואה בזמן המוקצב. הריבית גם מושפעת מסכום ההלוואה, מתקופת ההחזר הנקבעת ומגובה ההחזר החודשי.
  • הגוף המלווה – יש כמה גופים ומוסדות בארץ הנותנים הלוואות, והבנקים הם אחד מהגופים הפופולריים ביותר. מומלץ לקחת הלוואה מגורם מוסמך ורשמי, ועידו עוז ממליץ גם לעשות סקר שוק באשר לתנאי ההלוואה, כי הבנק שאתם נמצאים בו הוא לא בהכרח הבנק שייתן לכם את התנאים הטובים ביותר.

ליווי מקצועי לקבלת הלוואה

יש כמה חברות מומחיות בתחום שיכולות לעזור לכם בתהליך ההלוואה. עידו עוז, בעל חברה בעולם המשכנתאות, מסביר שליווי מקצועי בקבלת ההלוואה יכול לחסוך לכם לא מעט כסף, משום שמטרתם של המומחים המספקים עזרה וליווי היא לוודא שאתם לוקחים הלוואה המתאימה ליכולת הכלכלית שלכם, בתנאים המשתלמים ביותר שאפשר למצוא בשוק. עידו עוז עוד מציין שהמומחים בחברה לייעוץ ינהלו בשבילכם משא ומתן באשר לתנאי החוזה, ושבהמשך הדרך אפשר לבצע מחזור הלוואה כדי לשנות את תנאיה אם ההכנסות שלכם השתנו או שאתם מעוניינים לפרוע את ההלוואה מוקדם מהצפוי.

סיכום

החלום שלכם להקים מסעדה קרוב מתמיד, ואם אתם שוקלים לקחת הלוואה כדאי שתעשו זאת בעזרת ליווי מקצועי של חברה לייעוץ, שתוודא בשבילכם שאתם מקבלים הלוואה בתנאים נוחים המתאימים לכם.

המאמרים שלנו

המגזין

חלק חשוב מהחוויה: מה אוכלים בצרפת?

חשבתם על טיול לצרפת? ודאי דמיינתם את עצמכם מטיילים לאורך שאנז אליזה, מביטים במגדל אייפל המרהיב, נהנים מהאווירה הרומנטית וחושפים את עצמכם למאפים וקינוחים צרפתיים

לקריאה>>